Duruşunuzdaki umut, yolculuğunuz.

Psikoterapi Konularımız

Depresyon

Depresyon

Depresyon, sürekli bir üzüntü ve ilgi kaybına neden olan bir duygu durum bozukluğudur. Bireyin günlük yaşamını, uyku, yeme düzenini ve hayattan aldığı zeki sekteye uğratabilir.

adasd

Anksiyete - kaygı bozuklukları

Anksiyete bir diğer adıyla kaygı bozukluğu, psikolojik bir rahatsızlıktır. Günlük hayatımızda ara sıra anksiyete yaşamak olağandır.

 Panik Atak

Panik Atak

Ani ve yoğun korku, beraberinde panik atakları meydana getirebilir. Bu esnada göğsünüzde ağrı hissedebilir, vücudunuzda ter boşalması yaşayabilirsiniz...

Fobiler

Fobiler

Dışarıdan gelen tehlikelere karşı verdiğimiz duygusal yöndeki tepkilere korku adı verilir. Bir duruma karşı duyulan korkunun kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkilemesine fobi denir.

Bipolar Bozukluk - Manik Depresyon

Bipolar Bozukluk - Manik Depresyon

Bipolar bozukluk; manik-depresif bozukluk olarak da bilinir. İki ayrı dönemi olan, iki uçlu bir ruhsal bozukluktur.

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travma Sonrası Stres Bozukluğu

Travmatik yaşantılar, bir insanın kendisinin ya da başkasının hayatını ve güvenliğini tehdit eden aşırı tehlikeli veya korkunç durumlardır.

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Obsesif kompulsif bozukluk, bireylerde takıntılı, problemli ve rahatsız edici düşüncelere yani obsesyonlara ve takıntılı düşüncelere bağlı olarak ve bu düşüncelerden kurtulmak için gelişir...

Yeme Bozuklukları

Yeme Bozuklukları

Yeme bozuklukları; kökeni genetik, psikolojik ve sosyal etkenlere dayanan yeme bozukluğu davranışlarının genel adıdır. Yeme bozuklukları, kilo almak, vermek ve yemek yeme ile ilgili aşırı davranış ve duyguları içerir.

Kayıp ve Yas Süreci

Kayıp ve Yas Süreci

Sevdiği kişileri kaybetmek ya da onlardan ayrılmak insanlar için oldukça acı dolu bir süreçtir. Herkes yaşadığı kaybın ardından farklı tepkiler verir.

Özgüven Problemleri

Özgüven Problemleri

Özgüven, kişinin kendisiyle barışık olması halidir. Özgüvenli bireyler kendileriyle barışık oldukları gibi çevreleriyle de iyi ilişkiler içerisindedir.

Stresle Başa Çıkma Ve Öfke Kontrolü

Stresle Başa Çıkma Ve Öfke Kontrolü

Stres, herhangi bir konuda kişilerin üzerlerinde hissettikleri baskı, gerginlik halidir. Stres, mutluluk, acı, korku, üzüntü gibi duyguları yaşarken verdikleri olağan tepkidir.

Uyku Bozukluğu

Uyku Bozukluğu

Uyku; ömrümüzün üçte birini kaplayan, fiziksel, psikolojik ve sosyal olarak bizi etkileyebilen, yaşamımızın önemli bir parçasıdır.

Borderline Kişilik Organizasyonu

Borderline Kişilik Organizasyonu

Borderline kişilik örüntüsüne sahip kişiler, duygu düzenlemesinde zorluk yaşarlar. Ruhsal durumlarında istikrarsızlık görülür. Buna bağlı olarak yaşadıkları ilişkiler ve davranışlarında da dengeli bir durum gözlemlemek zor olacaktır.

Şizoid Kişilik Organizasyonu

Şizoid Kişilik Organizasyonu

Erken yetişkinlikte kendini göstermeye başlayan, geri çekilme, içe dönüklük, dosya ilişkilerden kopma, duygulanımda ve duygu ifadesinde yaşanan kısıtlama şeklinde ortaya çıkan örgütlenmedir.

Narsistik Kişilik Organizasyonu

Narsistik Kişilik Organizasyonu

Öz saygı, kendine güven, kendin, iyi hissetme, diğerleriyle olan ilişkisel mesafe ve yakınlığımızı dengelemek için belirli bir oranda narsisizim gereklidir.